Overslaan en naar de inhoud gaan
Advieslijn 078 48 04 61

Voer mee actie op de vooravond van Independent Living Day

Acties ma 28 april 2025, door Kurt Jacobs

Op zondag 4 mei, de vooravond van Independent Living Day, voeren we actie voor de rechten van mensen met een handicap. Mee actie voeren? Kom naar Gent of ondersteun onze actie online. Zowel live als vanop afstand kan je je steentje bijdragen!

Socials Campagne 5 mei 2025 Waarvan lig jij wakker

Over Independent Living Day

Independent Living Day vindt elk jaar plaats op 5 mei. Op deze dag brengen we het recht op een zelfstandig en inclusief leven onder de aandacht. Het is een dag van solidariteit, maar ook van actie!

“We liggen wakker van onze rechten: we worden te vaak uitgesloten en genegeerd, op heel wat plaatsen zijn er veel drempels voor mensen met een handicap”, zeggen de vrijwilligers van Onafhankelijk Leven.

Lees meer over Independent Living Day

Mee actie voeren? Kom naar Gent

Voer mee actie met de vrijwilligers van Onafhankelijk Leven. Je vindt ons op zondag 4 mei vanaf 14u onder de Stadshal in Gent. We gaan in gesprek met voorbijgangers, delen flyers uit en maken foto’s via een photobooth. We vertellen over onze dromen en waarover we wakker liggen, zoals gelijke kansen in werk, vrije tijd en wonen.

“Mensen met een handicap hebben het recht om te kiezen waar en met wie ze wonen, ze moeten toegang krijgen tot cultuur en vrijetijd, ze hebben recht op inclusief onderwijs, op werk en ze mogen beslissingen nemen over hun eigen leven. Dat en nog veel meer staat in het VN-verdrag voor de rechten van mensen met een handicap dat in 2009 in ons land in werking trad”, zeggen de vrijwilligers van Onafhankelijk Leven.

Praktische informatie van onze actie in Gent:

Online actie voeren? Deel jouw foto met #independentlivingday

Vind je ook dat jouw rechten of de rechten van mensen met een handicap meer aandacht moeten krijgen? Dan kan je ook online onze boodschap verder verspreiden.

  1. Deel op je socials een selfie met hoofdkussen
  2. Voeg de boodschap “Ook ik lig wakker van de rechten van mensen met een handicap” toe
  3. Gebruik de hashtag #independentlivingday
  4. Tag Onafhankelijk Leven

Bedankt!

A51d9335 6841 403a bb13 017c6fbd9545

Fien ligt wakker van haar recht op werk

Fien, een jonge vrouw met cerebrale parese, stuit op drempels op de arbeidsmarkt. Ze heeft twee masterdiploma’s, maar zoekt al maanden naar werk. Zelfs met haar indrukwekkend cv en motivatie om aan de slag te gaan, lijkt elke sollicitatie een afwijzing te zijn.