Voor de zomervakantie namen negen rolstoelgebruikers samen met meer dan 100 persoonlijke assistenten deel aan de Urban Trail in Brussel. Glenn en Brent, toen ook van de partij, deden het nu nog een keer over in Gent. Samen met 2 enthousiaste bedrijven werd het vernieuwde parcours in Gent uitgetest. Het was de eerste keer dat de parcoursbouwers naar het noorden van Gent uitweken. “Pittig en uitdagend”, aldus Glenn en Brent. “Maar we gaven opnieuw een duidelijk signaal dat met de juiste ondersteuning alles lukt."
Hoewel het parcours in Gent opnieuw erg ontoegankelijk was, legden Glenn en Brent de tocht met succes af. Ze waren zeker niet aan hun proefstuk toe, maar ze vinden het belangrijk om elke keer opnieuw een statement te maken.
“Assistentie maakt voor ons veel mogelijk en dat is de mooiste boodschap die je kan meegeven. Als rolstoelgebruiker is het bovendien een heel unieke ervaring omdat je op plaatsen komt waar je anders omwille van de ontoegankelijkheid moeilijk kan komen. Het was een pittig parcours met veel trappen en kasseien,” zegt Brent.
"Assistentie helpt me heel erg in mijn dagelijkse leven. Ik doe al jarenlang een beroep op een persoonlijke assistent om heel veel hindernissen te overwinnen. Ik vind het interessant dat werknemers uit bedrijven voor één dag mogen ervaren met hoeveel obstakels wij te maken krijgen. Zeker bij de Urban Trail is dat het geval. Het was mijn zesde deelname, telkens met een ander bedrijf dat me begeleidt. Deze keer was het de beurt aan Caminogroup, het werd een topervaring," voegt rolstoelgebruiker Glenn eraan toe.
Bedrijf Anacura nam al voor de vierde keer: "Het was alweer een topervaring! We hebben onszelf als team overtroffen door op het laatste moment toch voor het lange parcours te kiezen, onder lichte druk van rollende loper Brent (lacht). Hem zien glunderen boven in het Wintercirus was het topmoment. Het was bij momenten best pittig en we zaten tegen de eindmeet op ons tandvlees maar we hebben oh zo genoten van Brent zijn brede glimlach,, zegt Lieve De Meester van Anura.
Bedrijf Caminogroup leerde Gent op de andere manier kennen: “Ik woon zelf al meer dan 8 jaar in Gent, maar ik heb vandaag toch veel gebouwen op een andere manier ontdekt”, aldus een werknemer van Caminogroup.
"Mensen met een handicap die thuis wonen, doen vaak beroep op persoonlijke assistentie voor dagelijkse ondersteuning. Het maakt het mogelijk om een inclusief leven te leiden. Maar ze zijn moeilijk te vinden op de arbeidsmarkt, onder meer omdat de verloning soms laag ligt. Ervaren assistenten moet je meer loon betalen, maar het PVB-budget groeit niet mee met die anciënniteit, waardoor je geen aantrekkelijk loon kan bieden", zegt Dave Ceule van Onafhankelijk Leven.
“Met een deelname aan de Urban Trail vragen we aandacht om het werk van assistenten beter te ondersteunen en mensen met een handicap de nodige ondersteuning te blijven voorzien”, besluit Dave Ceule, directeur van Onafhankelijk Leven.
Abonneer je op onze maandelijkse nieuwsbrief en blijf op de hoogte van onze acties, opinies en standpunten. Of laat je inspireren door onze straffe getuigenissen.