Overslaan en naar de inhoud gaan
Advieslijn 078 48 04 61

Aftellen naar de Urban Trail in Gent

Nieuws do 02 oktober 2025, door Kurt Jacobs

Onafhankelijk Leven neemt op 19 oktober deel aan de Urban Trail in Gent, een organisatie van Golazo. Niet om een sportieve prestatie neer te zetten, maar om een duidelijk signaal te geven: mensen met een handicap willen en kunnen deelnemen aan het maatschappelijk leven en assistentie maakt hierin een wereld van verschil. Brent en Glenn zijn de rolstoelgebruikers van dienst, hun assistenten voor één dag zijn werknemers van Anacura en Caminogroup. Zij zullen Brent en Glenn door de hindernissen van het parcours begeleiden.

Onafhankelijk Leven Urban Trail BXL 2024 - Brent in rolstoel met team assistenten

“We namen dit jaar al deel aan de Urban Trail in Brussel, dat was een groot succes. Nu keren we ook terug naar Gent, we vonden twee enthousiaste bedrijven die willen deelnemen. Wij vinden het belangrijk dat mensen met een handicap dit kunnen beleven om te tonen dat er veel mogelijk is voor hen, als ze maar de juiste ondersteuning en assistentie krijgen. Het parcours in Gent is trouwens volledig vernieuwd, het is de eerste keer dat de parcoursbouwers naar het noorden van Gent uitwijken. We passeren bijna aan onze eigen locatie in het Groot Begijnhof,” zegt Dave Ceule, directeur van Onafhankelijk Leven.

Rolstoelgebruikers Brent en Glenn kijken er alvast naar uit

"Assistentie helpt me heel erg in mijn dagelijkse leven. Ik doe al jarenlang een beroep op een persoonlijke assistent om heel veel hindernissen te overwinnen. Ik vind het interessant dat werknemers uit bedrijven voor één dag mogen ervaren met hoeveel obstakels wij te maken krijgen. Zeker bij de Urban Trail is dat het geval. Het is mijn zesde deelname, telkens met een ander bedrijf dat me begeleidt. Deze keer is het de beurt aan Caminogroup," zegt rolstoelgebruiker Glenn.

Onafhankelijk Leven Urban Trail Gent 231022 104

Assistentie maakt voor ons veel mogelijk en dat is de mooiste boodschap die je kan meegeven. Als rolstoelgebruiker is het bovendien een heel unieke ervaring omdat je op plaatsen komt waar je anders omwille van de ontoegankelijkheid moeilijk kan komen.”

Bedrijf Anacura neemt al voor de vierde keer deel

"Met veel plezier nemen we terug deel aan de Urban Trail! Niet alleen om de uitdaging aan te gaan, maar vooral om Brent te ondersteunen en zo te laten zien dat sport verbindt en energie geeft. Alleen kunnen we (allen) weinig, samen zoveel, " zegt Lieve De Meester van Anacura.

Blijf op de hoogte van al onze acties

Via onze maandelijkse nieuwsbrief blijf je op de hoogte van al onze acties, projecten en campagnes. Als budgethouder kan je ook lid worden. Zo krijg informatie en ondersteuning op maat en kan jij je budget optimaal inzetten.